GNOME - en to be_BY translation catalogue (110 entries)

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
be_BY[0]:  %2.2d гадзіна
be_BY[1]:  %2.2d гадзіны
be_BY[2]:  %2.2d гадзінаў

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
be_BY[0]:  %2.2d хвіліна
be_BY[1]:  %2.2d хвіліны
be_BY[2]:  %2.2d хвіліна\аў

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
be_BY[0]:  %2.2d секунда
be_BY[1]:  %2.2d секунды
be_BY[2]:  %2.2d секундаў

en:  %2.2dh
be_BY:  %2.2dгдз

en:  %2.2dm
be_BY:  %2.2dхв

en:  %2.2ds
be_BY:  %2.2dс

en:  %d day |  %d days
be_BY[0]:  %d дзень
be_BY[1]:  %d дні
be_BY[2]:  %d дзён

en:  %dd
be_BY:  %dдз

en: Add feed
be_BY: Дадаць стужку

en: Avoid any directory containing a file blacklisted here
be_BY: Не апрвцоўваць каталогі якія знаходзяцца ў гэтым чорным спісе

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
be_BY: Правярае ці можа ФАЙЛ індэксавацца на аснове наладаў

en: Could not add feed
be_BY: Не атрымалася дадаць стужку

en: Could not establish a connection to Tracker
be_BY: Немагчыма ўсталяваць злучэньне з Tracker

en: Crawling interval
be_BY: Інтэрвал сканаання

en: Crawls and processes files on the file system
be_BY: Перабіраем і пераапрацоўваем файлы ў файлавай сістэме

en: Data object “%s” currently does not exist
be_BY: Аб'ект звестак “%s” не існуе

en: Data object “%s” currently exists
be_BY: Аб'ект звестак “%s” ужо існуе

en: Directories to index non-recursively
be_BY: Каталогі для нерэкурсіўнага індэксавання

en: Directories to index recursively
be_BY: Каталогі для рэкурсіўнага індэксавання

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
be_BY: Каталог НЯ можа быць праіндэксаваны (заснавана на змесце)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
be_BY: Каталог НЯ можа быць праіндэксаваны (заснавана на правілах)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
be_BY: Каталог НЯ можа быць праіндэксаваны (заснавана на наладах)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
be_BY: Каталог можа быць праіндэксаваны (заснавана на змесце)

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
be_BY: Каталог можа быць праіндэксаваны (заснавана на правілах)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
be_BY: Каталог можа быць праіндэксаваны (заснавана на наладах)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
be_BY: Не выключаць пасля 30 секундаў бяздзейнасці

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
be_BY: Максімальнае значэнне дыскавай прасторы ў адсотках, пасьля якога трэба спыніць індэксацыю, ці "-1"каб адключыць.

en: Displays version information
be_BY: Паказвае інфармацыю пра версію

en: Enable monitors
be_BY: Уключыць маніторынг

en: Enable writeback
be_BY: Уключыць адваротны запіс

en: Extractor
be_BY: Экстрактар

en: Extracts metadata from local files
be_BY: Выняць метазесткі з лакальных файлаў

en: FILE
be_BY: ФАЙЛ

en: FORMAT
be_BY: ФАРМАТ

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
be_BY: Атрымаць стужкі RSS/ATOM

en: Fetch RSS/ATOM feeds
be_BY: Атрымаць стужкі RSS/ATOM

en: File System
be_BY: Файлавая сістэма

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
be_BY: Файл НЯ можа быць праіндэксаваны (заснавана на правілах)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
be_BY: Файл НЯ можа быць праіндэксаваны (заснавана на наладах)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
be_BY: Файл можа быць праіндэксаваны (заснавана на правілах)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
be_BY: Файл можа быць праіндэксаваны (заснавана на наладах)

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
be_BY: Файл ці каталог НЯ можа быць праіндэксаваны (заснавана на наладах)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
be_BY: Файл ці каталог можа быць праіндэксаваны (заснавана на наладах)

en: File system data miner
be_BY: Індэксатар звестак файлавай сістэмы

en: File to extract metadata for
be_BY: Памылка здабычы метазвестак для

en: Filename and mime type must be provided together
be_BY: Назва файла і тып MIME павінны быць пададзены разам

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
be_BY: Прымусова выкарыстоўваць модуль для атрымання (напр. “foo” для “foo.so”)

en: Ignored directories
be_BY: Ігнаруемыя каталогі

en: Ignored directories with content
be_BY: Ігнаруемыя каталогі са зьместам

en: Ignored files
be_BY: Ігнаруемыя файлы

en: Index optical discs
be_BY: Індэксаваць аптычныя дыскі

en: Index removable devices
be_BY: Індэксаваць здымныя прылады

en: Index when running on battery
be_BY: Індэксаваць пад час працы ад батарэі

en: Indexing speed, the higher the slower.
be_BY: Хуткасць індэксавання, большая і меньшая.

en: Initial sleep
be_BY: Рэжым сна

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
be_BY: Пачатак сна ў секундаў, 0->1000 (па змаўчанні=15)

en: Initial sleep time, in seconds.
be_BY: Пачатак рэжыма сна, у секундах.

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
be_BY: Перыяд у днях для праверкі актуальнасці файлавай сістэмы ў базе звестак. "0" - сканіраваць заўсёды, "-1" - сканіраваць толькі пасля няслушнага выключэння і "-2" - адключыць сканіраванне.

en: List of directories to avoid
be_BY: Спіс ігнаруемых каталогаў

en: List of directories to index recursively, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
be_BY: Спіс каталогаў для рэкурсіўнага індэксавання, Спецыяльныя значэнні ўключаюць: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    Гл. /etc/xdg/user-dirs.defaults і $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
be_BY: Спіс каталогаў для індэксавання без уліку ўкладзеных каталогаў, Спецыяльныя значэнні ўключаюць: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS.
    
    Гл. /etc/xdg/user-dirs.defaults і $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of file patterns to avoid
be_BY: Спіс ігнаруемых файлавых шаблонаў

en: Log verbosity
be_BY: Журнал шматслоў'я

en: Log verbosity.
be_BY: Журнал шматслоў'я.

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
be_BY: Запіс у часопіс, 0 = толькі памылкі, 1 = мінімальны, 2 = падрабязна і 3 = наладка (па змаўчанні = 0)

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
be_BY: Запіс у часопіс, 0 = толькі памылкі, 1 = мінімальна, 2 = падрабязна і 3 = наладка (па змаўчанні=0)

en: Low disk space limit
be_BY: Абмежаанне на дыскавую прастору

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
be_BY: Тып MIME для файла (калі не будзе пададзены, будзе вызначаны)

en: MODULE
be_BY: МОДУЛЬ

en: Max bytes to extract
be_BY: Максімальная колькасць байтаў для вымання

en: Max media art width
be_BY: Максімальная шырыня вокладкі

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
be_BY: Максімальная колькасць байтаў у кадыроўцы UTF-8 для вымання.

en: Maximum width in pixels for any media art extracted. Anything bigger is resized. Set to -1 to disable saving media art from files. Setting to 0 sets no limit on the media art width.
be_BY: Максімальная шырыня вынятых выяваў у пікселях. Любыя выявы большага памеру будуць змененыя. Усталюйце значэнн «-1», каб выключыць захаванне выяваў з файлаў. «0» — не абмяжоўваць шырыню выяваў.

en: Metadata extraction failed
be_BY: Памылка здабычы метазвестак

en: Metadata extractor
be_BY: Экстрактар метазвестак

en: No
be_BY: Не

en: No error given
be_BY: Няма паведамленняў пра памылку

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
be_BY: Для гэтага файла не атрымалася знайсці адпаведны модуль метазвестак ці здабычы

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
be_BY: Фармат вываду вынікаў: “sparql”, “turtle” ці “json-ld”

en: Perform initial indexing when running on battery
be_BY: Выканаць пачатковае індэксаванне пад час працы ад батарэі

en: RSS/ATOM Feeds
be_BY: Стужкі RSS/ATOM

en: Removable devices’ data permanence threshold
be_BY: Парог актуальнасці звестак на здымных прыладах

en: Runs for a specific domain ontology
be_BY: Выконваецца для асобная анталогіі дамена

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
be_BY: Працуе, пакуль індэксуюцца ўсе наладжаныя знаходжанні, а потым завяршаецца

en: Scheduler priority when idle
be_BY: Прыярытэт планіроўшчыка пад час прастоя

en: Set to false to completely disable any file monitoring
be_BY: Усталюйце значэнне «false», каб адключыць сачэнне за любымі файламі

en: Set to false to completely disable any file writeback
be_BY: Усталюйце значэнне «false», каб адключыць любы адваротны запіс

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
be_BY: Усталюйце значэнне «true», каб адключыць індэксаванне CD, DVD іншых аптычных прыладаў (калі здымныя прылады не індэксуюцца, аптычныя дыскі так сама ня будуць)

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
be_BY: Усталюйце значэнне «true», каб уключыць індэксацыю далучаных каталогаў на здымных прыладах.

en: Set to true to index while running on battery
be_BY: Усталюйце значэнне «true», каб уключыць індэксаванне пад час працы ад батарэі

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
be_BY: Усталюйце значэнне «true», каб уключыць індэксаванне пад час працы ад батарэі толькі пасля першага запуску

en: The scheduler is the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next. Each application has an associated scheduling policy and priority.
be_BY: Планіроўшчык— кампанент ядра, які вызначае якое запушчанае дастасаванне будзе выканана цэнтральным працэсарам наступным. Кожнае дастасаванне мае адпаведную палітыку планавання і прыярытэт.

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
be_BY: Парогавае значэнне ў днях, дасля якога файлы на здымных прыладах будуць выдалены з базы звестак калі прылады не далучаныю. "0" азначае ніколі, максімальнае значэнне - "365".

en: Throttle
be_BY: Дросель

en: Title to use (must be used with --add-feed)
be_BY: Назва для выкарыстання (павінна выкарыстоўвацца з --add-feed)

en: Tracker File System Miner
be_BY: Індэксатар файлавай сістэмы

en: Tracker Metadata Extractor
be_BY: Экстрактар метазвестак Tracker

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
be_BY: Індэксатар стужак RSS/ATOM

en: Unsupported serialization format “%s”
be_BY: Непадтрымліваемы фармат спецыялізацыі “%s”

en: Wait for FS miner to be done before extracting
be_BY: Пачакайце сканчэння працы індэксатара FS перад выняццем

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
be_BY: Калі праўда, tracker-extract будзе чакаць пакуль tracker-miner-fs скончыць працу перад выманнем метазвестак. Гэта магчымасць карысная ў асяродздзях, у якіх неабходна выводзіць спіс файлаў з максімальнай хуткасцю, а метазвесткі можна атрымаць пазней.

en: Would be indexed
be_BY: Будзе індэксавацца

en: Would be monitored
be_BY: Будзе адсочвацца

en: Yes
be_BY: Так

en: less than one second
be_BY: менш чым адна секунда

en: unknown time
be_BY: час невядомы

en: — Extract file meta data
be_BY: — Выняць метазвесткі файла

en: — start the feeds indexer
be_BY: — запусціць індэксатар стужак

en: — start the tracker indexer
be_BY: — пачаць  індэксацыю

en: — start the tracker writeback service
be_BY: — запусціць сэрвіс заротнай сувязі Tracker
