tracker 1.13.x - en to nb translation catalogue (276 entries)

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
nb[0]: %2.2d time
nb[1]: %2.2d timer

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
nb[0]: %2.2d minutt
nb[1]: %2.2d minutter

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
nb[0]: %2.2d sekund
nb[1]: %2.2d sekunder

en:  %2.2dh
nb: %2.2dt

en:  %d day |  %d days
nb[0]: %d dag
nb[1]: %d dager

en: %s remaining
nb: %s gjenstår

en: (Re)indexing file was successful
nb: Indeksering av fil fullført

en: APPS
nb: PROGRAMMER

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
nb: Legg til en merking (hvis FILER er utelatt vil MERKING ikke assosieres med noen filer)

en: Add and delete actions can not be used together
nb: Handlinger for å legge til og slette kan ikke brukes sammen

en: Albums
nb: Album

en: All data miners are idle, indexing complete
nb: Alle datagravere er ledige, indeksering fullført

en: All posts
nb: Alle innlegg

en: Application
nb: Program

en: Are you sure you want to proceed?
nb: Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Artists
nb: Artister

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
nb: Forsøker å sette graver «%s» på pause med årsak «%s»

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
nb: Forsøker å gjenoppta graver %s med informasjonskapsel %d

en: Available tracker commands are:
nb: Tilgjengelige tracker-kommandoer er:

en: BASE_URL
nb: BASIS_URL

en: Backing up database
nb: Sikkerhetskopierer database

en: Backup current index / database to the file provided
nb: Sikkerhetskopier indeks / database til oppgitt fil

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: By usage
nb: Etter bruk

en: CLASS
nb: KLASSE

en: CLASS/PROPERTY
nb: KLASSE/EGENSKAP

en: COOKIE
nb: INFORMASJONSKAPSEL

en: Classes
nb: Klasser

en: Common statuses include
nb: Vanlige statuser inkluderer

en: Components
nb: Komponenter

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Cookie is %d
nb: Informasjonskapsel er %d

en: Could not (re)index file
nb: Kunne ikke indeksere fil

en: Could not (re)index file, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke indeksere fil. Håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not add tag
nb: Kunne ikke legge til merking

en: Could not add tag to files
nb: Kunne ikke legge til merke på filer

en: Could not backup database
nb: Kunne ikke sikkerhetskopiere database

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
nb: Kunne ikke lage D-Bus mellomtjener for tracker-store

en: Could not create tree: class properties query failed
nb: Kunne ikke lage tre: spørring på klasseegenskaper feilet

en: Could not create tree: subclass query failed
nb: Kunne ikke lage tre: spørring på underklasse feilet

en: Could not establish a connection to Tracker
nb: Kunne ikke etablere en tilkobling til Tracker

en: Could not find indexed properties
nb: Kunne ikke finne indekserte egenskaper

en: Could not find notify classes
nb: Kunne ikke finne varslingsklasser

en: Could not find property for class prefix, e.g. :Resource in “rdfs:Resource”
nb: Kunne ikke finne egenskap for klasseprefiks. F.eks. :Resource i «rdfs:Resource»

en: Could not get D-Bus connection
nb: Kunne ikke etablere en tilkobling til D-Bus

en: Could not get GSettings for miners, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke finne GSettings for gravere, håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not get SPARQL connection
nb: Kunne ikke hente SPARQL-tilkobling

en: Could not get Tracker statistics
nb: Kunne ikke hente statistikk for Tracker

en: Could not get UTF-8 path from path
nb: Kunne ikke hente UTF-8-sti fra sti

en: Could not get all tags
nb: Kunne ikke hente alle merkinger

en: Could not get all tags in the database
nb: Kunne ikke hente alle merkinger i databasen

en: Could not get basic status for Tracker
nb: Klarte ikke å hente grunnleggende status for Tracker

en: Could not get display name for miner “%s”
nb: Kunne ikke hente skjermnavn for graver «%s»

en: Could not get file URNs
nb: Kunne ikke hente URNer for filer

en: Could not get files for matching tags
nb: Kunne ikke hente filer med denne merkingen

en: Could not get files related to tag
nb: Kunne ikke hente filer relatert til merking

en: Could not get namespace prefixes
nb: Kunne ikke hente navneområdeprefiks

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke hente detaljer om pause, håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not get search results
nb: Kunne ikke hente søkeresultater

en: Could not get statistics
nb: Kunne ikke hente statistikk

en: Could not get status from miner: %s
nb: Kunne ikke hente status fra graver: %s

en: Could not get status, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke hente status. Håndterer ble ikke laget, %s

en: Could not get tag by label
nb: Kunne ikke finne merking etter etikett

en: Could not kill process %d — “%s”
nb: Kunne ikke terminere prosess %d – «%s»

en: Could not list class prefixes
nb: Kunne ikke vise klasseprefiks

en: Could not list classes
nb: Kunne ikke vise klasser

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke vise gravere, håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not list properties
nb: Kunne ikke vise egenskaper

en: Could not open /proc
nb: Kunne ikke åpne /proc

en: Could not open “%s”
nb: Kunne ikke åpne «%s»

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke sette graver på pause, håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not pause miner: %s
nb: Kunne ikke sette graver på pause: %s

en: Could not read file
nb: Kunne ikke lese fil

en: Could not reindex mimetypes
nb: Kunne ikke reindeksere MIME-typer

en: Could not reindex mimetypes, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke reindeksere MIME-typer, håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not remove tag
nb: Kunne ikke fjerne merking

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke gjenoppta graver, håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not resume miner: %s
nb: Kunne ikke gjenoppta graver: %s

en: Could not retrieve tracker-store progress
nb: Kunne ikke hente fremdrift for tracker-store

en: Could not retrieve tracker-store status
nb: Kunne ikke hente status for tracker-store

en: Could not run SPARQL query
nb: Kunne ikke kjøre SPARQL-spørring

en: Could not run query
nb: Kunne ikke kjøre spørring

en: Could not run tracker-extract:
nb: Kunne ikke kjøre tracker-extract:

en: Could not run update
nb: Kunne ikke kjøre oppdatering

en: Could not search classes
nb: Kunne ikke søke i klasser

en: Could not search properties
nb: Kunne ikke søke i egenskaper

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
nb: Kunne ikke starte gravere, håndterer kunne ikke opprettes, %s

en: Could not stat() file
nb: Kunne ikke kjøre stat() på fil

en: Could not terminate process %d — “%s”
nb: Kunne ikke terminere prosess %d – «%s»

en: Crawling recursively directory “%s”
nb: Gjennomgår katalog %s rekursivt

en: Crawling single directory “%s”
nb: Gjennomgår enkeltkatalog «%s»

en: Currently indexed
nb: Allerede indeksert

en: Data Set
nb: Datasett

en: Data Statistics
nb: Statistikk for data

en: Data is still being indexed
nb: Data indekseres fortsatt

en: Data store is not available
nb: Datalager er ikke tilgjengelig

en: Database is currently empty
nb: Databasen er tom

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
nb: Slett en merking (hvis FILER utelates vil MERKING bli fjernet for alle filer)

en: Deleting…
nb: Sletter …

en: Description for a tag (this is only used with --add)
nb: Beskrivelse for en merking (dette brukes kun med --add)

en: Disk Information
nb: Diskinformasjon

en: Displays version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Done
nb: Ferdig

en: EXPRESSION
nb: UTTRYKK

en: Emails
nb: E-post

en: Empty result set
nb: Tomt resultatsett

en: Error starting “tar” program
nb: Feil ved start av programmet «tar»

en: Estimated %s left
nb: Estimerer at %s gjenstår

en: Extract information from a file
nb: Hent ut informasjon fra en fil

en: FILE
nb: FIL

en: FILE [FILE…]
nb: FIL [FIL …]

en: FILE…
nb: FIL …

en: Failed to initialize data manager
nb: Klarte ikke å initiere datahåndterer

en: Feeds
nb: Strømmer

en: Fetching…
nb: Henter …

en: File and query can not be used together
nb: Fil og spørring kan ikke brukes sammen

en: File not indexed or already untagged
nb: Filer som ikke er indeksert eller allerede har fått merking fjernet

en: Files
nb: Filer

en: Files do not exist or aren’t indexed
nb: Filene eksisterer ikke eller er ikke indeksert

en: Follow status changes as they happen
nb: Følg statusendringer mens de skjer

en: Force a re-index of all content
nb: Tvungen reindeksering av alt innhold

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
nb[0]: Fant %d installert graver
nb[1]: Fant %d installerte gravere

en: Found %d miner running | Found %d miners running
nb[0]: Fant %d graver som kjører
nb[1]: Fant %d gravere som kjører

en: Found process ID %d for “%s”
nb: Fant prosess-ID %d for «%s»

en: Idle
nb: Ledig

en: Ignore numbers
nb: Ignorer tall

en: Import a dataset from the provided file (in Turtle format)
nb: Importer et datasett fra oppgitt fil (i Turtle-format)

en: Importing Turtle file
nb: Importerer Turtle-fil

en: Indexes
nb: Indekser

en: Initializing
nb: Initierer

en: Killed process %d — “%s”
nb: Terminerte prosess %d – «%s»

en: LEVEL
nb: NIVÅ

en: Limit the number of results shown
nb: Begrense antall resulater som vises

en: List all Tracker processes
nb: Vis alle Tracker-prosesser

en: List all miners currently running
nb: Vis alle gravere som kjører

en: List all miners installed
nb: Vis alle installerte gravere

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
nb: Vis alle merkinger (bruker FILTER hvis oppgitt; FILTER bruker alltid logisk ELLER)

en: List common statuses for miners and the store
nb: Vis vanlige statuser for gavere og lager

en: List pause reasons
nb: Vis årsaker for pause

en: Load a specified domain ontology
nb: Last en oppgitt domeneontologi

en: Location of journal pieces
nb: Lokasjon for journalbitene

en: Log verbosity
nb: Detaljgrad for logg

en: Log verbosity.
nb: Detaljgrad for logg.

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
nb: Logging, 0 = kun feil, 1 = minimal, 2 = detaljert og 3 = feilsøking (forvalg = 0)

en: MINER
nb: GRAVER

en: Maximum length of a word to be indexed
nb: Maksimal lengde på et ord som skal indekseres

en: Maximum size of journal
nb: Maksimal størrelse på journalen

en: Metadata database store and lookup manager
nb: Databaselager og oppslagshåndterer for metadata

en: Miners
nb: Gravere

en: Missing one or more files which are required
nb: Mangler en eller flere filer som er nødvendige

en: No E-mail address
nb: Ingen e-postadresse

en: No artists were found
nb: Ingen artister ble funnet

en: No bookmarks were found
nb: Ingen bokmerker ble funnet

en: No class prefixes were found
nb: Ingen klasseprefiks ble funnet

en: No classes were found
nb: Ingen klasser ble funnet

en: No classes were found to match search term
nb: Ingen klasser ble funnet som passer søkebegrepet

en: No configuration was found
nb: Ingen konfigurasjon ble funnet

en: No connection available
nb: Ingen tilkobling tilgjengelig

en: No contacts were found
nb: Ingen kontakter ble funnet

en: No emails were found
nb: Ingen e-post ble funnet

en: No error given
nb: Ingen feil oppgitt

en: No feeds were found
nb: Ingen strømmer ble funnet

en: No files have been tagged
nb: Ingen filer er merket

en: No files were found
nb: Ingen filer ble funnet

en: No files were found matching ALL of those tags
nb: Ingen filer med treff på alle merkingene ble funnet

en: No files were modified
nb: Ingen filer ble endret

en: No indexes were found
nb: Ingen indekser ble funnet

en: No metadata available for that URI
nb: Ingen metadata tilgjengelig for denne URIen

en: No miners are paused
nb: Ingen gravere er pauset

en: No miners are running
nb: Ingen gravere kjører

en: No music was found
nb: Ingen musikk ble funnet

en: No name
nb: Ingen navn

en: No namespace prefixes were found
nb: Ingen navneområdeprefiks ble funnet

en: No namespace prefixes were returned
nb: Ingen navneområdeprefiks ble returnert

en: No notifies were found
nb: Ingen varsel ble funnet

en: No properties were found
nb: Ingen egenskaper ble funnet

en: No properties were found to match search term
nb: Ingen egenskaper ble funnet med treff fra søkebegrepet

en: No results found matching your query
nb: Ingen resultater med treff for din spørring

en: No results were found matching your query
nb: Ingen resultater ble funnet for din spørring

en: No software categories were found
nb: Ingen programvarekategorier ble funnet

en: No software was found
nb: Ingen programvare ble funnet

en: No statistics available
nb: Ingen statistikk tilgjengelig

en: No statistics were available
nb: Ingen statistikk tilgjengelig

en: No tags were found
nb: Ingen merkinger ble funnet

en: No tags were found by that name
nb: Ingen merkinger ble funnet ved det navnet

en: None
nb: Ingen

en: None of the files had this tag set
nb: Ingen av filene hadde denne merkingen satt

en: Not running or is a disabled plugin
nb: Kjører ikke eller er et tillegg som er slått av

en: Not tagged, file is not indexed
nb: Ikke merket, filen er ikke indeksert

en: Notifies
nb: Varsel

en: ONTOLOGY
nb: ONTOLOGI

en: Only allow read based actions on the database
nb: Kun tillat lesebaserte handlinger på databasen

en: Only those with config listed
nb: Kun dem med konfigurasjon oppgitt

en: Operation not supported
nb: Operasjonen er ikke støttet

en: Output results format: “sparql”, or “turtle”
nb: Format for utdataresultat: «sparql» eller «turtle»

en: PAUSED
nb: PAUSE

en: PROPERTY
nb: EGENSKAP

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
nb: Sett en graver på pause (du må bruke denne med --miner)

en: Paused
nb: Pause

en: Prefixes
nb: Prefiks

en: Press Ctrl+C to stop
nb: Trykk Ctrl+C for å stoppe

en: Processing…
nb: Prosesserer …

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Querying information for entity
nb: Kjører spørring om informasjon for entitet

en: REASON
nb: ÅRSAK

en: Reason
nb: Årsak

en: Reindexing mime types was successful
nb: Reindeksering av MIME-typer fullført

en: Remaining space on database partition
nb: Gjenværende plass på databasepartisjon

en: Removing configuration files…
nb: Fjerner konfigurasjonsfiler …

en: Resetting existing configuration…
nb: Nullstiller eksisterende konfigurasjon …

en: Restore a database from a previous backup (see --backup)
nb: Gjenopprett en database fra tidligere sikkerhetskopi (se --backup)

en: Restoring database from backup
nb: Gjenoppretter database fra sikkerhetskopi

en: Results
nb: Resultater

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
nb: Gjenoppta en graver (du må bruke denne med --miner)

en: Retrieve class prefixes
nb: Hent klasseprefiks

en: Retrieve classes
nb: Hent klasser

en: SPARQL query
nb: SPARQL-spørring

en: SQL query
nb: SQL-spørring

en: STRING
nb: STRENG

en: Search for bookmarks (--all has no effect on this)
nb: Søk etter bokmerker (--all har ingen effekt her)

en: Search for contacts
nb: Søk etter kontakter

en: Search for document files
nb: Søk etter dokumentfiler

en: Search for emails
nb: Søk etter e-post

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
nb: Søk etter strømmer (--all har ingen effekt)

en: Search for files
nb: Søk etter filer

en: Search for folders
nb: Søk etter mapper

en: Search for image files
nb: Søk etter bildefiler

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
nb: Søk etter musikkalbum (--all har ingen effekt)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
nb: Søk etter musikkartister (--all har ingen effekt)

en: Search for music files
nb: Søk etter musikkfiler

en: Search for software (--all has no effect on this)
nb: Søk etter programvare (--all har ingen effekt)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
nb: Søk etter programvarekategorier (--all har ingen effekt)

en: Search for video files
nb: Søk etter videofiler

en: Search term “%s” is a stop word.
nb: Søkebegrep «%s» er et stopp-ord.

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
nb: Vis filer assosiert med hver merking (dette brukes kun med --list)

en: Show statistics for current index / data set
nb: Vis statistikk for aktiv indeks / datasett

en: Software
nb: Programvare

en: Software Categories
nb: Programvarekategorier

en: Starting miners…
nb: Starter gravere …

en: States
nb: Tilstander

en: Statistics:
nb: Statistikk:

en: Store
nb: Lager

en: TAG
nb: MERKING

en: Tag was added successfully
nb: Merking ble lagt til

en: Tag was removed successfully
nb: Merking ble fjernet

en: Tagged
nb: Merket

en: Tags (shown by name)
nb: Merkinger (vist etter navn)

en: Tell miners to (re)index a given file
nb: Be gravere om å (re)indeksere en gitt fil

en: Terminated process %d — “%s”
nb: Terminerte prosess %d – «%s»

en: The --list option is required for --show-files
nb: Flagget --list kreves for --show-files

en: Tracker Store
nb: Tracker lager

en: Unable to import Turtle file
nb: Kan ikke importere Turtle-fil

en: Unable to retrieve URN for URI
nb: Kan ikke hente URN for URI

en: Unable to retrieve data for URI
nb: Kan ikke hente data for URI

en: Unable to retrieve namespace prefixes
nb: Kunne ikke hente prefiks for navneområder

en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

en: Unknown error, “tar” exited with status %d
nb: Ukjent feil. «tar» avsluttet med status %d

en: Unrecognized options
nb: Ikke gjenkjente flagg

en: Untagged
nb: Fjernet merking

en: Version
nb: Versjon

en: You can not use miner pause and resume switches together
nb: Du kan ikke bruke pause og gjennoppta brytere for graver sammen

en: You can not use the --get-logging and --set-logging arguments together
nb: Du kan ikke bruke argumentene --get-logging og --set-logging sammen

en: You can not use the --hard and --soft arguments together
nb: Du kan ikke bruke argumentene --hard og --soft sammen

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
nb: Du kan ikke bruke argumentene --kill og --terminate sammen

en: You must provide a pause or resume command for the miner
nb: Du må oppgi en pause- eller gjenoppta-kommando for graver

en: You must provide the miner for pause or resume commands
nb: Du må oppgi graver for pause- eller gjenoppta-kommandoene

en: [y|N]
nb: [j|N]

en: failed to exec “%s”: %s
nb: klarte ikke å kjøre «%s»: %s

en: less than one second
nb: mindre enn ett sekund

en: perhaps a disabled plugin?
nb: kanskje et tillegg som er slått av?

en: search terms
nb: søkebegreper

en: unknown time
nb: ukjent tid

en: unknown time left
nb: ukjent tid gjenstår

en: yes
nb: ja

en: — start the tracker daemon
nb: – start tracker-tjenesten
