sudo 1.9.16b1 - en to pl translation catalogue (240 entries)

en: 
    Options:
pl: 
    Opcje:

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
pl: %.*s istnieje, ale nie jest katalogiem (0%o)

en: %s - edit files as another user
pl: %s - modyfikowanie plików jako inny użytkownik

en: %s - execute a command as another user
pl: %s - wykonywanie poleceń jako inny użytkownik

en: %s changed labels
pl: zmienionych etykiet: %s

en: %s is group writable
pl: %s jest zapisywalny dla grupy

en: %s is not a character device, not relabeling tty
pl: %s nie jest urządzeniem znakowym, bez ponownego etykietowania tty

en: %s is not a regular file
pl: %s nie jest zwykłym plikiem

en: %s is not a valid context
pl: %s nie jest poprawnym kontekstem

en: %s is owned by uid %u, should be %u
pl: właścicielem %s jest uid %u, powinien być %u

en: %s is world writable
pl: %s jest zapisywalny dla świata

en: %s left unmodified
pl: pozostawiono bez zmian: %s

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
pl: %s musi mieć uid %d jako właściciela oraz ustawiony bit setuid

en: %s unchanged
pl: nie zmieniono: %s

en: %s: bad file mode: 0%o
pl: %s: błędny tryb pliku: 0%o

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
pl: %s: edycja plików w katalogu zapisywalnym nie jest dozwolona

en: %s: editing symbolic links is not permitted
pl: %s: edycja dowiązań symbolicznych nie jest dozwolona

en: %s: not a regular file
pl: %s: nie jest zwykłym plikiem

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
pl: %s: uciąć %s to zera bajtów? (y/n) [n]

en: %s: unable to log accept event%s%s
pl: %s: nie udało się zalogować zdarzenia akceptacji%s%s

en: %s: unable to log error event%s%s
pl: %s: nie udało się zalogować zdarzenia błędu%s%s

en: %s: unable to log reject event%s%s
pl: %s: nie udało się zalogować zdarzenia odrzucenia%s%s

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
pl: niezgodność %s[%d], oczekiwano "%s", napotkano "%s"

en: Configure options: %s
pl: Opcje konfiguracji: %s

en: I/O plugin error
pl: błąd wtyczki we/wy

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
pl: Jeśli sudo jest uruchomione w kontenerze, może być potrzebne dostosowanie konfiguracji kontenera w celu wyłączenia flagi.

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
pl: Można podać tylko jedną z opcji -K, -k lub -N

en: Only one of the -c or -i options may be specified
pl: Można podać tylko jedną z opcji -c lub -i

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
pl: Można podać tylko jedną z opcji -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v lub -V

en: Sudo version %s
pl: Sudo wersja %s

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
pl: Ustawiona jest flaga "bez nowych uprawnień", która nie pozwala na uruchamianie sudo jako root.

en: The -%c option may not be used in edit mode.
pl: Opcja -%c nie może być użyta w trybie edycji.

en: The -%c option may only be used in edit mode.
pl: Opcji -%c można używać tylko w trybie edycji.

en: Unknown signal
pl: Nieznany sygnał

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
pl: do odczytu hasła wymagany jest terminal; należy użyć opcji -S, aby czytać ze standardowego wejścia, lub skonfigurować program pytający o hasło

en: approval plugin error
pl: błąd wtyczki zgody

en: argv not set by the security policy
pl: argv nie ustawione przez politykę bezpieczeństwa

en: audit plugin error
pl: błąd wtyczki audytu

en: change the root directory before running command
pl: zmiana katalogu głównego przed uruchomieniem polecenia

en: change the working directory before running command
pl: zmiana katalogu roboczego przed uruchomieniem polecenia

en: client request too large: %zu
pl: żądanie klienta zbyt duże: %zu

en: close all file descriptors >= num
pl: zamknięcie wszystkich deskryptorów >= fd

en: command not set by the security policy
pl: polecenie nie ustawione przez politykę bezpieczeństwa

en: command rejected by I/O plugin
pl: polecenie odrzucone przez wtyczkę we/wy

en: command rejected by approver
pl: polecenie odrzucone przez wtyczkę zgody

en: command rejected by policy
pl: polecenie odrzucone przez politykę

en: contents of edit session left in %s
pl: zawartość sesji edycji pozostawiono w %s

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
pl: nie można przypisać do domyślnej puli zasobów w projekcie "%s"

en: could not join project "%s"
pl: nie udało się dołączyć do projektu "%s"

en: create SELinux security context with specified role
pl: utworzenie kontekstu bezpieczeństwa SELinuksa z podaną rolą

en: create SELinux security context with specified type
pl: utworzenie kontekstu bezpieczeństwa SELinuksa z podanym typem

en: display help message and exit
pl: wyświetlenie opisu i zakończenie

en: display version information and exit
pl: wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: edit files instead of running a command
pl: modyfikowanie plików zamiast uruchomienia polecenia

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
pl: efektywny uid nie wynosi %d, czy %s jest na systemie plików z opcją 'nosuid' albo systemie plików NFS bez uprawnień roota?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
pl: efektywny uid nie wynosi %d, czy sudo jest zainstalowane z setuid root?

en: envp not set by the security policy
pl: envp nie ustawione przez politykę bezpieczeństwa

en: error changing window size
pl: błąd zmiany rozmiaru okna

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
pl: błąd w %s, w linii %d podczas wczytywania wtyczki "%s"

en: error in event loop
pl: błąd w pętli zdarzeń

en: error initializing I/O plugin
pl: błąd inicjowania wtyczki we/wy

en: error initializing I/O plugin %s
pl: błąd inicjalizacji wtyczki we/wy %s

en: error initializing approval plugin %s
pl: błąd inicjowania wtyczki zgody %s

en: error initializing audit plugin %s
pl: błąd inicjowania wtyczki audytu %s

en: error logging suspend
pl: błąd logowania odroczenia

en: error reading from socketpair
pl: błąd odczytu z pary gniazd

en: failed to determine AppArmor confinement
pl: nie udało się określić ograniczeń AppArmor

en: failed to get new context
pl: nie udało się uzyskać nowego kontekstu

en: failed to get old context
pl: nie udało się uzyskać starego kontekstu

en: failed to set new role %s
pl: nie udało się ustawić nowej roli %s

en: failed to set new type %s
pl: nie udało się ustawić nowego typu %s

en: fatal error, unable to load plugins
pl: błąd krytyczny, nie udało się załadować wtyczek

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
pl: zignotowano powtórzoną wtyczkę "%s" w %s, w linii %d

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
pl: zignorowano wtyczkę polityki "%s" w %s, w linii %d

en: in list mode, display privileges for user
pl: w trybie listy - wyświetlenie uprawnień użytkownika

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
pl: niezgodna główna wersja polityki %d (zamiast oczekiwanej %d) napotkana w %s

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
pl: tryb przechwytywania nie jest obsługiwany z RBAC SELinux na tym systemie

en: intercept port not set
pl: port przechwytywania nie ustawiony

en: internal error, %s overflow
pl: błąd wewnętrzny, przepełnienie %s

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
pl: argument interpretera - oczekiwano "%s", napotkano "%s"

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
pl: błędna wartość Path "%s" w %s, w linii %u

en: invalid PolicyCheckRequest
pl: błędne żądanie PolicyCheckRequest

en: invalid environment variable name: %s
pl: błędna nazwa zmiennej środowiskowej: %s

en: invalid file descriptor number: %s
pl: błędny numer deskryptora pliku: %s

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
pl: błędna maksymalna liczba grup "%s" w %s, w linii %u

en: invalid value
pl: błędna wartość

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
pl: błędna wartość opcji %s "%s" w %s, w linii %u

en: invalidate timestamp file
pl: unieważnienie pliku znacznika czasu

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
pl: wypisanie uprawnień użytkownika lub sprawdzenie określonego polecenia; dwukrotne użycie to dłuższy format

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
pl: nie podano programu pytającego o hasło, proszę spróbować ustawić SUDO_ASKPASS

en: no password was provided
pl: nie podano hasła

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
pl: nie istnieje pula zasobów akceptująca domyślne przypisania dla projektu "%s"

en: no writable temporary directory found
pl: nie znaleziono katalogu tymczasowego z prawem zapisu

en: non-interactive mode, no prompts are used
pl: tryb nieinteraktywny, bez pytań

en: not overwriting %s
pl: bez nadpisywania %s

en: only a single policy plugin may be specified
pl: może być podana tylko jedna wtyczka polityki

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
pl: niezgodność ścieżki, oczekiwano "%s", napotkano "%s"

en: plugin did not return a command to execute
pl: wtyczka nie zwróciła polecenia do wykonania

en: plugin error: invalid file list for sudoedit
pl: błąd wtyczki: błędna lista plików dla sudoedit

en: plugin error: missing file list for sudoedit
pl: błąd wtyczki: brak listy plików dla sudoedit

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
pl: wtyczka polityki %s nie zawiera metody check_policy

en: policy plugin %s does not support listing privileges
pl: wtyczka polityki %s nie obsługuje wypisywania uprawnień

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
pl: wtyczka polityki %s nie obsługuje opcji -k/-K

en: policy plugin %s does not support the -v option
pl: wtyczka polityki %s nie obsługuje opcji -v

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
pl: wtyczka polityki %s nie zawiera metody "check_policy"

en: policy plugin error
pl: błąd wtyczki polityki

en: policy plugin failed session initialization
pl: nie udało się zainicjować sesji przez wtyczkę polityki

en: preserve group vector instead of setting to target's
pl: zachowanie wektora grup zamiast ustawiania docelowych

en: preserve specific environment variables
pl: zachowanie określonych zmiennych środowiskowych

en: preserve user environment when running command
pl: zachowanie środowiska użytkownika przy uruchamianiu polecenia

en: process %d exited unexpectedly
pl: proces %d nieoczekiwanie zakończył się

en: process %d unexpected status 0x%x
pl: proces %d nieoczekiwany status 0x%x

en: read password from standard input
pl: odczyt hasła ze standardowego wejścia

en: regular expression too large
pl: wyrażenie regularne zbyt długie

en: remove timestamp file completely
pl: całkowite usunięcie pliku znacznika czasu

en: resource control limit has been reached
pl: osiągnięto limit kontroli zasobów

en: ring bell when prompting
pl: dzwonek przy zapytaniu

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
pl: uruchomienie polecenia (lub modyfikowanie pliku) jako podany użytkownik lub ID

en: run command as the specified group name or ID
pl: wywołanie polecenia jako określona grupa lub ID

en: run command in the background
pl: uruchomienie polecenia w tle

en: run command on host (if supported by plugin)
pl: uruchomienie polecenia na hoście (jeśli obsługiwane przez wtyczkę)

en: run command with the specified BSD login class
pl: uruchomienie polecenia z podaną klasą logowania BSD

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
pl: uruchomienie powłoki logowania jako użytkownik docelowy; można także podać polecenie

en: run shell as the target user; a command may also be specified
pl: uruchomienie powłoki jako użytkownik docelowy; można także podać polecenie

en: server message too large: %zu
pl: komunikat serwera zbyt duży: %zu

en: sesh: internal error: odd number of paths
pl: sesh: błąd wewnętrzny: nieparzysta liczba ścieżek

en: sesh: killed by a signal
pl: sesh: zabito sygnałem

en: sesh: unable to create temporary files
pl: sesh: nie udało się utworzyć plików tymczasowych

en: sesh: unknown error %d
pl: sesh: nieznany błąd %d

en: set HOME variable to target user's home dir
pl: ustawienie zmiennej HOME na katalog domowy użytkownika docelowego

en: setproject failed for project "%s"
pl: setproject dla projektu "%s" nie powiodło się

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
pl: podana pula zasobów nie istnieje w projekcie "%s"

en: starting from %s
pl: zaczynając od %s

en: stop processing command line arguments
pl: zakończenie przetwarzania argumentów linii poleceń

en: sudoedit is not supported on this platform
pl: sudoedit nie jest obsługiwane na tej platformie

en: terminate command after the specified time limit
pl: zakończenie polecenia po zadanym limicie czasu

en: the -A and -S options may not be used together
pl: opcji -A oraz -S nie można używać jednocześnie

en: the -E option is not valid in edit mode
pl: opcja -E nie jest poprawna w trybie edycji

en: the -U option may only be used with the -l option
pl: opcji -U można używać tylko wraz z opcją -l

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
pl: argument opcji -C musi być większy lub równy 3

en: the invoking task is final
pl: zadanie uruchamiające jest ostatnim

en: timed out reading password
pl: przekroczony limit czasu przy czytaniu hasła

en: unable to add event to queue
pl: nie udało się dodać zdarzenia do kolejki

en: unable to allocate memory
pl: nie udało się przydzielić pamięci

en: unable to allocate pty
pl: nie udało się przydzielić pty

en: unable to change AppArmor profile to %s
pl: nie udało się zmienić profilu AppArmor na %s

en: unable to change directory to %s
pl: nie udało się zmienić katalogu na %s

en: unable to change root to %s
pl: nie udało się zmienić katalogu głównego na %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
pl: nie udało się zmienić uid-ów, aby działać jako (%u, %u)

en: unable to change uid to root (%u)
pl: nie udało się zmienić uid-a na roota (%u)

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
pl: nie udało się skopiować części plików tymczasowych z powrotem w ich oryginalne miejsce

en: unable to copy temporary files back to their original location
pl: nie udało się skopiować plików tymczasowych z powrotem w ich oryginalne miejsce

en: unable to create pipe
pl: nie udało się utworzyć potoku

en: unable to create sockets
pl: nie udało się utworzyć gniazd

en: unable to determine enforcing mode.
pl: nie udało się określić trybu wymuszenia.

en: unable to determine tty
pl: nie udało się określić tty

en: unable to dup2 stdin
pl: nie udało się wykonać dup2 na standardowym wejściu

en: unable to execute %s
pl: nie udało się wykonać %s

en: unable to fgetfilecon %s
pl: nie udało się wykonać fgetfilecon %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
pl: nie udało się odnaleźć symbolu "%s" w %s

en: unable to find terminal name for device %u, %u
pl: nie udało się odnaleźć nazwy terminala dla urządzenia %u, %u

en: unable to fork
pl: nie udało się wykonać fork

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
pl: nie udało się uzyskać bieżącego kontekstu tty, bez zmiany etykiety tty

en: unable to get default type for role %s
pl: nie udało się uzyskać domyślnego typu dla roli %s

en: unable to get event message for process %d
pl: nie udało się pobrać komunikatu zdarzenia dla procesu %d

en: unable to get group list
pl: nie udało się uzyskać listy grup

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
pl: nie udało się uzyskać nowego kontekstu tty, bez zmiany etykiety tty

en: unable to get registers for process %d
pl: nie udało się pobrać rejestrów dla procesu %d

en: unable to initialize policy plugin
pl: nie udało się zainicjować wtyczki polityki

en: unable to load %s: %s
pl: nie udało się załadować %s: %s

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
pl: nie można logować podpoleceń z RBAC SELinux na tym systemie

en: unable to mkdir %.*s
pl: nie udało się utworzyć katalogu %.*s

en: unable to open %.*s
pl: nie udało się otworzyć %.*s

en: unable to open %s
pl: nie udało się otworzyć %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
pl: nie udało się otworzyć %s, bez zmiany etykiety tty

en: unable to open audit system
pl: nie udało się otworzyć systemu audytu

en: unable to open userdb
pl: nie udało się otworzyć userdb

en: unable to read from %s
pl: nie można czytać z %s

en: unable to read password
pl: nie udało się odczytać hasła

en: unable to read the clock
pl: nie udało się odczytać zegara

en: unable to receive message from parent
pl: nie udało się odebrać komunikatu od rodzica

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
pl: nie udało się usunąć PRIV_PROC_EXEC z PRIV_LIMIT

en: unable to restore context for %s
pl: nie udało się przywrócić kontekstu %s

en: unable to restore current working directory
pl: nie udało się odtworzyć bieżącego kartalogu roboczego

en: unable to restore handler for SIG%s
pl: nie udało się przywrócić procedury obsługi dla SIG%s

en: unable to restore handler for SIGCONT
pl: nie udało się przywrócić procedury obsługi dla SIGCONT

en: unable to restore handler for signal %d
pl: nie udało się przywrócić procedury obsługi dla sygnału %d

en: unable to restore registry
pl: nie udało się odtworzyć rejestru

en: unable to restore stdin
pl: nie udało się przywrócić standardowego wejścia

en: unable to restore terminal settings
pl: nie udało się przywrócić ustawień terminala

en: unable to restore tty label
pl: nie udało się przywrócić etykiety tty

en: unable to run %s
pl: nie udało się uruchomić %s

en: unable to save handler for signal %d
pl: nie udało się zapisać procedury obsługi dla sygnału %d

en: unable to save stdin
pl: nie udało się zapisać standardowego wejścia

en: unable to send audit message
pl: nie udało się wysłać komunikatu audytowego

en: unable to send message to monitor process
pl: nie udało się wysłać komunikatu do procesu monitorującego

en: unable to set controlling tty
pl: nie udało się ustawić sterującego tty

en: unable to set effective gid to runas gid %u
pl: nie udało się ustawić efektywnego gid-a w celu działania jako gid %u

en: unable to set exec context to %s
pl: nie udało się ustawić kontekstu wykonywania na %s

en: unable to set gid to %u
pl: nie udało się ustawić gid-a na %u

en: unable to set gid to runas gid %u
pl: nie udało się ustawić gid-a w celu działania jako gid %u

en: unable to set handler for SIG%s
pl: nie udało się ustawić procedury obsługi dla SIG%s

en: unable to set handler for SIGCONT
pl: nie udało się ustawić procedury obsługi dla SIGCONT

en: unable to set handler for signal %d
pl: nie udało się ustawić procedury obsługi dla sygnału %d

en: unable to set key creation context to %s
pl: nie udało się ustawić kontekstu tworzenia klucza na %s

en: unable to set limit privileges
pl: nie udało się ustawić ograniczonych uprawnień

en: unable to set new tty context
pl: nie udało się ustawić nowego kontekstu tty

en: unable to set privileges
pl: nie udało się ustawić uprawnień

en: unable to set process priority
pl: nie udało się ustawić priorytetu procesu

en: unable to set registers for process %d
pl: nie udało się ustawić rejestrów dla procesu %d

en: unable to set seccomp filter
pl: nie udało się ustawić filtra seccomp

en: unable to set supplementary group IDs
pl: nie udało się ustawić ID dodatkowych grup

en: unable to set uid to %u
pl: nie udało się ustawić uid-a na %u

en: unable to set user context
pl: nie udało się ustawić kontekstu użytkownika

en: unable to stat %.*s
pl: nie udało się wykonać stat na %.*s

en: unable to stat %s
pl: nie udało się wykonać stat na %s

en: unable to switch to registry "%s" for %s
pl: nie udało się przełączyć na rejestr "%s" dla %s

en: unable to unpack %s size %zu
pl: nie udało się rozpakować %s, rozmiar %zu

en: unable to write to %s
pl: nie można pisać do %s

en: unexpected child termination condition: %d
pl: nieoczekiwane zakończenie procesu potomnego: %d

en: unexpected reply type on backchannel: %d
pl: nieoczekiwany typ odpowiedzi z kanału zwrotnego: %d

en: unexpected sudo mode 0x%x
pl: nieoczekiwany tryb sudo 0x%x

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
pl: nieoczekiwana wartość type_case %d w %s od %s

en: unknown login class %s
pl: nieznana klasa logowania %s

en: unknown plugin type %d found in %s
pl: nieznany typ wtyczki %d napotkany w %s

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
pl: nieznana klasa bezpieczeństwa "chr_file", bez ponownego etykietowania tty

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
pl: nieobsługiwane źródło grup "%s" w %s, w linii %u

en: update user's timestamp without running a command
pl: uaktualnienie znacznika czasu użytkownika bez uruchamiania polecenia

en: use a helper program for password prompting
pl: użycie programu pomocniczego do pytań o hasło

en: use specified BSD authentication type
pl: użycie podanego rodzaju uwierzytelnienia BSD

en: use the specified password prompt
pl: użycie podanego pytania o hasło

en: user "%s" is not a member of project "%s"
pl: użytkownik "%s" nie jest członkiem projektu "%s"

en: value too large
pl: wartość zbyt duża

en: value too small
pl: wartość zbyt mała

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
pl: uwaga: przypisanie kontroli zasobów dla projektu "%s" nie powiodło się

en: you do not exist in the %s database
pl: nie istniejesz w bazie danych %s

en: you may not specify both the -i and -E options
pl: nie można podać jednocześnie opcji -i oraz -E

en: you may not specify both the -i and -s options
pl: nie można podać jednocześnie opcji -i oraz -s

en: you may not specify environment variables in edit mode
pl: w trybie edycji nie można przekazywać zmiennych środowiskowych

en: you must specify a role for type %s
pl: należy podać rolę dla typu %s
